na topie RÓŻNOŚCI

TOP filmy 2016

Co się oglądało i najbardziej podobało. Część 1 – filmy.

Końcówka roku to zawsze podsumowania wszystkiego. W szczególności lubię podsumowania kulturalne, bo wówczas mam okazję nadgonić filmy i seriale, które są naprawdę dobre, a o których wcześniej nie usłyszałam. Oto TOP filmów ze świata i Polski.

Filmy ambitne:

Moonlight

Ten film nie jest popularny w Polsce. Nigdzie nie mogłam znaleźć jego streszczenia ani recenzji. Jednak bazując na zagranicznych portalach to film zapowiada się świetnie. Strona na filmwebie: klik.

La La Land

„Mia jest początkującą aktorką, która w oczekiwaniu na szansę pracuje jako kelnerka. Sebastian to muzyk jazzowy, który zamiast nagrywać płyty, gra do kotleta w podrzędnej knajpce. Gdy drogi tych dwojga przetną się, połączy ich wspólne pragnienie, by zacząć wreszcie robić to co kochają. Miłość dodaje im sił, ale gdy kariery zaczynają się wreszcie układać, coraz mniej jest czasu i sił dla siebie nawzajem.”  – Filmweb.pl
Nie jestem fanką musicali. Jednak Emma Stone przekonuje mnie w całości. Dobiera dobre filmy (poza Spidermanem), więc na pewno nie będę zawiedziona.

Manchester by the Sea (Pokój z widokiem na morze)

„Głównym bohaterem jest Lee Chandler (Casey Affleck), który po śmierci brata (Kyle Chandler) wraca do rodzinnego miasta, by zaopiekować się osieroconym bratankiem. Powrót do tytułowego Manchester jest także powrotem do dramatu sprzed lat, który niegdyś wygnał mężczyznę z miasta i skazał na pokutną, pustelniczą wegetację w Bostonie. Ponowna wizyta w Manchester zmusi Lee do skonfrontowania się z zablokowaną przeszłością.”  – Filmweb.pl
Nie słyszałam wcześniej o tym filmie (pewnie niski budżet na marketing). To nie oznacza, że film może być zły, wręcz przeciwnie, więcej pieniędzy włożono w produkcję niż w sztuczne nadmuchiwanie maszynki reklamowej.

Filmy popularne:

Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć

„Akcja filmu „Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć” rozpoczyna się w 1926 roku. Newt Scamander wraca z wielkiej wyprawy, której celem było odnalezienie i opisanie szeregu fantastycznych zwierząt. Jego krótki pobyt w Nowym Jorku mógłby przejść niezauważony, gdyby nie pewien niemag (tj. amerykański mugol) o imieniu Jakub, źle skierowany magiczny przypadek oraz ucieczka kilku fantastycznych zwierząt Newta. Wszystko to może spowodować nie lada kłopoty, zarówno dla świata magicznego, jak i niemagów.” – filmweb.pl
Dla wszystkich fanów Harry’ego Pottera jest to pozycja obowiązkowa. W dodatku film został świetnie napisany i zrealizowany (Rowling nadzorowała prace nad filmem).

Vaiana: Skarb Oceanu

„Trzy tysiące lat temu najdzielniejsi żeglarze na świecie przemierzali wody południowego Pacyfiku i odkrywali wyspy Oceanii. Jednak w pewnym momencie ich wyprawy ustały na całe tysiąc lat – i nikt nie wie dlaczego… Walt Disney Animation Studios prezentuje film „Vaiana: Skarb oceanu”. Jest to komputerowo animowana opowieść o przygodach nastolatki, która, chcąc dokończyć dzieła swych przodków, wyrusza w niebezpieczną misję. Podczas podróży poznaje potężnego niegdyś półboga Maui. Od tego momentu wspólnie żeglują przez bezmiar oceanu, który nie szczędzi im karkołomnych przygód, obfitujących w spotkania z ogromnymi potworami.”  – filmweb.pl
Jeżeli ta bajka jest chociaż trochę podobna do Lilo & Stitch w realizacji to idę! Pomimo tego, że mam bliżej do 30stki niż dalej, a mój mężczyzna już przekroczył ten wiek to wciąż uwielbiamy obejrzeć sobie dobrą bajeczkę przed zaśnięciem. Dzisiejsze produkcje animowane już dawno przestały być tworzone tylko dla dzieci.

Nowy początek

„Wybitna lingwistka Louise Banks (Amy Adams) zostaje wezwana przez siły obronne kraju, by spróbować porozumieć się z wysłannikami innej cywilizacji po tym, jak gigantyczny obiekt zawisł nieruchomo tuż nad Ziemią. Nikt tak naprawdę nie wie, czy obcy przybyli na Ziemię w celach pokojowych czy może są zwiastunem inwazji. W zespole badawczym wspomagają ją pułkownik Weber (Forest Whitaker) i wybitny fizyk Ian Donnelly (Jeremy Renner). Pełna napięcia metaforyczna opowieść o płynności czasu, tajemnicy, zdarzeniach, których ludzki umysł nie potrafi objąć intelektualnie.”filmweb.pl
Byłam, polecam. Nie wgniotło mnie to w fotel jak „Interstellar”, ale wciąż przyjemnie się oglądało. Dźwięki tła są niesamowite!

Filmy wg krytyków z Polski:

Nigdy jeszcze się nie zawiodłam na rankingu Filmwebu. Polecają naprawdę świetne produkcje, robią cudowne recenzje, które niesamowicie zachęcają do obejrzenia filmu. Jak masz czas to przejrzyj sobie listy z poprzednich lat. Na pewno sobie znajdziesz perełkę.

Filmweb Poleca.

(Visited 70 times, 1 visits today)
Przeczytaj poprzedni wpis:
Darmowe serwisy do nauki online

Czyli jak się rozwijać z domu, za darmo, we własnym tempie. Fajne? Fajne.

Zamknij