filmy i seriale RECENZJE

Film, który rozbawia do łez – Spider-Man Homecoming recenzja

Tak naprawdę to jest jedna scena, przy której musiałam spauzować film, żeby wyśmiać się i otrzeć łzy – w sumie w każdym z filmów Marvela jest co najmniej jedna taka scena. Polecam!

Nie ukrywam, że lubię filmy o superbohaterach. Zawsze na nich się szczerzę, sprawiają mi przyjemność i odpoczywam przy nich. Do najnowszego Spidermana podchodziłam jak do jeża. Bo to już 3 Spiderman! Bo ten najlepszy już był (pierwsza trylogia z Kirsten Dunst i Tobey’em Maguirem), bo ten z Andrew Garfieldem zostawił we mnie mieszanie uczucia i cokolwiek nienajlepsze.

Najbardziej do obejrzenia Spiderman’a Homecoming zmotywowało mnie HBO GO, gdy pewnego dnia po pracy ujrzałam komunikat, że jest dostępne jeszcze tylko w dniu dzisiejszym, po czym znika. Cóż, rzuciłam wszystko, obejrzałam a oto moje wrażenia.

1. Dla kogo?

Z pewnością dla całej rodziny! Ze znajomymi, z dziadkami, rodzicami, nieletnim rodzeństwem, z klasą w kinie. Nie ma scen erotycznych, tytułowy bohater pojawia się w niecałkowitym negliżu 2 razy (i tylko on jeden prezentuje swoje ciało), nie ma przekleństw, jest miłość, radość, problemy związane z wiekiem dojrzewania. Nawet Pan Zły nie jest taki zły, to tylko człowiek, który robi wszystko, by zapewnić swojej rodzinie utrzymanie (tradycyjny model rodziny jak nic).

2. W jakich okolicznościach?

Cytując niedawną recenzję Bohemian Rhapsody: „Gdy Ci smutno, gdy źle, gdy chcesz się pośmiać, zrelaksować, potańczyć, pomachać nogą. Film do rany przyłóż.” – chyba już „zdziadziałam” do końca, skoro tylko takie filmy mi się podobają! No ale rozrywka jest po to, by rozrywkować, a nie rozrywać emocjonalnie, nie spać po nocach, płakać… 😉

3. Ile czasu zajmuje oglądanie filmu?

Ciut ponad 2h – pamiętaj o dodatkowej scenie po napisach!!!

4. Czy będziesz sobie wspominać?

Marvel nie da Ci zapomnieć o sobie – w szczególności w perspektywie nadchodzących „Endgame” i kolejnego Spidermana! Jeżeli zaś pytasz czy poświęcisz myśli na ten film, to tak. Bardzo przyjemna rozrywka, scena w której się popłakałam ze śmiechu ciągle do mnie wraca. No i wspominam te popołudnie po pracy z tym filmem jako jedne z najmilszych. Zrelaksowało jak mało co i na drugi dzień czułam się gotowa do ciężkiej orki.

5. Czy będziesz płakać?

Póki co, wciąż Deadpool 2 jest niepokonany w doprowadzaniu mnie do płaczu ze wzruszenia i śmiechu (Deadpool 1 też śmieszny). Do dziś nie zapomniałam jak w kinie „wpadło mi coś mocno w oko” i przez to musiałam je ocierać 😉

6. Czy zmieni Twoje życie?

Ah nie. Ale to będzie na pewno jedne z przyjemniejszych 2 godzin w ciągu ostatniego miesiąca. No i bez tego filmu powstaje dziura w uniwersum Marvela, co może wpłynąć na jakość oglądania przyszłych ich filmów.

7. Co najfajniejszego?

Scena z Childish Gambino. Super obsada aktorska. Bardzo lekki, komediowy klimat, przy którym łatwo o odpoczynek. Dobre wyważenie pomiędzy akcją (nawalanką) a fabułą. „Podglądanie” innych bohaterów – Avengersów.

8. Co najgorszego?

Troszkę czuć, że to film dla nastolatków. Przyjaciel Petera jest (jak dla mnie) irytujący.

9. Czy fajna muzyczka/fabuła?

Muzyczki jako takiej nie wyczułam – żadnych hiciorów, nie to co w Deadpoolu.

Po fabule nie ma co się spodziewać za wiele, a dzięki temu miło zaskoczy!

10. Czy będziesz chcieć więcej?

Przy filmach Marvela zawsze chce się więcej. Już nie mogę się doczekać aż dokończę X-Men’ów, Civil War oraz z dziesięć innych filmów.

Póki co – Thor Ragnarok rządzi!!!

(Visited 127 times, 1 visits today)
Przeczytaj poprzedni wpis:
Hotel RIU Palace Jandia (Fuerteventura, Wyspy Kanaryjskie) – recenzja

Zapraszam na recenzję hotelu ze znanej sieci RIU, w którym mieliśmy okazję spędzić urlop na Fuerteventurze. Hotel 4-gwiazdkowy, na południu...

Zamknij