lifestyle PORADNIKI praca

Jak być zmotywowanym po powrocie z urlopu?

Internety pomogą! No i Twoja pomysłowość.

Właśnie doświadczam zderzenia z rzeczywistością po powrocie z urlopu. Już zapomniałam jak się nastawia budzik. Już nie pamiętam jak mówi się po angielsku. Tak dawno jeździłam pociągiem, że nie wiem skąd ani jak do niego wejść. A byłam tylko na dwóch tygodniach urlopu!
Co robić, by powrócić do codzienności bez popadania w stan poddepresyjny?

Rozwijać się!

1015_min

Może jeszcze nie w pierwszym dniu po powrocie z urlopu. Jednak warto rozważyć nowe zajęcia, które będą Cię absorbować (byś nie miał czasu tęsknić za łóżkiem). Pomyśl, co przyniosłoby Ci najwięcej korzyści na przyszłość. Dodatkowo znajomość języka? Pogoogluj „Duolingo”. Lub „native Skype speakers”. Lub „szkoły językowe w mojej okolicy”. Jest teraz tyle możliwości, by się nauczyć języka. Kiedyś używałam Omegle, by praktykować umiejętność szybkiej komunikacji po angielsku. Jeżeli wciąż ten portal istnieje to bardzo polecam!
A może chcesz zostać księgową na pół etatu? Kursy online lub kursy przy uniwersytetach pomogą Ci w tym. Można naprawdę tanio je znaleźć na Grouponie.
Uczenie się nowych rzeczy podnosi pozytywne nastawienie do życia, chce się robić więcej, korzystać z nowych umiejętności. Nie stoisz w miejscu dzięki temu. Coś się dzieje pomiędzy urlopami!

Nowe doświadczenia

wood-692411_1280

Nowe doświadczenia to też nowi znajomi. Jeżeli czujesz, że chcesz uratować wszystkie zwierzątka na świecie to udzielając się w wolontariacie poznasz takich samych zapaleńców. Jeżeli nie masz możliwości posiadania własnego zwierzątka to zaoferuj tymczasową opiekę dla innych zwierząt. Pilnowanie kota, gdy jego właściciel wyjeżdża lub wyprowadzanie psów sąsiadów to już dobry krok ku udawaniu, że to Twój psiak lub kociak i jeszcze lepszy, by bliżej poznać osoby Cię otaczające.
Jeżeli nie po drodze Ci ze zwierzętami, ale znasz się na mnóstwie rzeczy to zaoferuj korepetycje. Prawie nikt nie rozumie chemii, fizyki czy matematyki. Tak przyjemnie jest uczyć gramatyki i ortografii. Języka obcego! Jak nie możesz dojeżdżać do dzieci, by ich uczyć to bądź nowoczesny i rób to przez Skype.
Jakby ktoś mi powiedział, że będę prowadzić bloga i edytować oraz sklejać filmy na YouTube to bym się zdziwiła. Zaczęłam coś nowego, nigdy nie spodziewałam się, że to mi przyniesie aż tyle radości! W pracy planuję kolejne wpisy i filmiki, w domu je realizuję. Mam dodatkowy cel w życiu! Mój następny cel do osiągnięcia to zaadoptowanie kota.

Wyłącz się

971_min

Można mieć trochę urlopu bez urlopu. A przynajmniej parę godzin relaksu. Mam taką tradycję, że jak zbliżają mi się urodziny to wybieram się na urlop… do łóżka. Mam urodziny pod koniec roku, gdy zaczyna się gorączka świąteczna, gdy fundusze cienkie. Dlatego uwielbiam w trakcie swojego wolnego tygodnia po prostu nic nie robić. Nigdzie nie jeździć (może poświęcę jeden dzień na zakupy w Ikei), nie wstawać wcześnie. Zajmować się mną i tylko mną. To jest bardzo przyjemne.
Gdybym miała urodziny latem to wykorzystałabym swój urlop na tygodniowy wyjazd do spa. Taki z jeziorkiem niedaleko, z basenem, ze skuterami, z grillem, ogniskiem, masażem, rozrywkami. Byłam w czymś takim (przez przypadek!) 2 tygodnie temu we Francji. Ale to były tylko dwa dni.
Yoga i medytacja są świetne, by się wyłączyć. By poznać swoje ciało. By się powyginać i uelastycznić (również psychicznie).
Tryb offline działa odstresowująco. Niestety, jak się już podłączysz do Internetu to zalewa Cię masa informacji. Dlatego wolę na bieżąco wszystko sprawdzać. Krótkimi i celnymi seriami.

Ćwiczenia fizyczne

healthy-person-woman-sport

Jeżeli nie jesteś kulturystą, jednak pociąga Cię idea ćwiczeń (bo będziesz dłużej żył i mniej w szpitalach przebywał) to rozejrzyj się za alternatywami. Chodakowska w domu (na mnie nie działa, mam za dużo rozpraszaczy wokół, dlatego wolę siłownię). Spróbuj się powspinać na ściance. Albo poszukaj grup na forach, które chcą nauczyć Cię biegać co rano. Jeżeli masz sporo znajomych to może warto byłoby dla Was zamawiać korty lub boiska do sportów drużynowych? Koszykówka, siatkówka, squash, badminton?

Jest tyle możliwości, by się rozpraszać, by się nie skupiać za bardzo na smutnej rzeczywistości. Niezwykle łatwo w czasach rozrywki i internetu jest robić to co się lubi, bez większego wysiłku.
Pomimo wszystko jednak, idę poczytać, a po tym pograć na Xboxie. Życzę Ci powodzenia w sprawianiu sobie przyjemności!

cute-kitten-free-license-cc0

(Visited 169 times, 1 visits today)
Przeczytaj poprzedni wpis:
Polska jesień a szkocka jesień

To dwa różne żywioły.

Zamknij