aplikacje lifestyle PORADNIKI RECENZJE RÓŻNOŚCI technologie życie za granicą

Libratus – czyli polska szkoła dla dzieci za granicą

Gdy nagrywałam filmik o wychowywaniu dzieci w Wielkiej Brytanii wspomniałam o szkole internetowej Libratus. Nie słyszałam wcześniej o takiej możliwości i bardzo mnie ona zaciekawiła. Postanowiłam się zagłębić w temat i dowiedzieć jak to działa w praktyce. 
 
 
To jest dosyć nowa i ciekawa inicjatywa na scenie polskiej. Zajęcia z historii, języka polskiego, matematyki, przyrody na komputerze? W zaciszu własnego pokoju, we własnym tempie, z nadzorującym nauczycielem. Czegóż chcieć więcej dla dziecka? 
 
 Libratus jest szkołą internetową zajmującą się kształceniem dzieci w wieku 5-16 lat. Wykształcenie, jakie otrzymują dzieci jest pełne, w pełni akceptowalne na każdym poziomie kształcenia. Ale po kolei.

Czy to jest za darmo?


Tak! Edukacja jest w pełni darmowa, dodatkowo Libratus zobowiązuje się do dostarczenia materiałów do nauki, podręczników, prezentacji, egzaminów, spotkań z nauczycielem co tydzień.

Jeżeli dziecko uczęszcza na zajęcia online do Libratusa czy to oznacza, że otrzymuje pełną edukację jak w polskich, fizycznych podstawówkach?

Libratus przeprowadza egzaminy zgodne z CKE i wystawia świadectwa z wynikami, które są w pełni akceptowane w Polsce i za granicą. Jedyne, czym to różni się od normalnych podstawówek czy gimnazjów to fakt, że dziecko uczy się z domu zamiast w klasie.

Czy ucząc się w Libratusie rodzic musi zapisać swoje dziecko do szkół lokalnych w danym kraju, a Libratus będzie tylko czymś dodatkowym?


Tak, każdy kraj europejski wymaga od rodziców zapisania dzieci do szkół. W takim wypadku Libratus byłby w ramach zajęć pozaszkolnych. Można na to patrzeć jak na profesjonalne, najwyższej jakości kółko zainteresowań o Polsce, jej historii, języku. Gdzie matematyka, w języku polskim jest mniej straszna niż ta w angielskim. Polska podstawa kształcenia jest na wyższym poziomie niż brytyjska, dlatego warto dokształcać dzieci po lekcjach. Będzie im łatwiej w szkołach angielskich.

Jakich przedmiotów naucza się w Libratusie?

Wszystkich, które znamy z naszej podstawówki, czyli j. polski, matematyka, historia, przyroda, wiedza o społeczeństwie.

 

Kiedy odbywają się zapisy dziecka?

 
Zapisy trwają w trakcie wakacji, gdyż rok szkolny, tak jak w Polsce, rozpoczyna się 1 września. Liczba miejsc jest ograniczona.
 

W jakim przedziale czasu dziecko się uczy?

 
Tak jak w polskich szkołach, rok szkolny trwa 10 miesięcy. Od 1 września do końca czerwca. Jednak dziecko uczy się we własnym tempie, co tydzień ma spotkania podsumowujące z nauczycielem, a w czerwcu przechodzi przez egzamin i uzyskuje świadectwo. 
 
Więcej pytań? Zapraszam na stronę internetową klik oraz do obejrzenia filmiku na dole.
 
 
Nie spodziewałam się, że istnieją polskie szkoły online i jestem mile zaskoczona i zafascynowana pomysłem. Jakbym miała dziecko zapisałabym je do brytyjskiej podstawówki, żeby zdobyło znajomych, żeby dobrze języka się nauczyło. Jednak nie chciałabym, żeby straciło polskość. Mamy taką piękną kulturę i tradycję. Chciałabym, żeby go to nie ominęło. I żeby dogadało się z babcią 😉
Polecam wszystkim rodzicom 😉
 
https://www.youtube.com/watch?v=UzP5DooHCGk&w=320&h=266
(Visited 276 times, 1 visits today)
Przeczytaj poprzedni wpis:
Książka, przy której boli serce – „Małe Życie” – recenzja

Jak książka jest wzruszająca to się płacze, jak jest zabawna to się uśmiecha lub nawet śmieje,jak jest straszna to się...

Zamknij