książki RECENZJE

Książka, która motywuje do zmian: „Zanim się pojawiłeś” Jojo Moyes

Żałuję dwóch rzeczy związanych z tą książką: 1. że nie przeczytałam jej wcześniej, a o drugiej rzeczy dowiesz się czytając dalej.

 

Jest to powieść o losach Lou, o jej codziennym życiu, o jej długoletnim i conajmniej dziwnym partnerze, o jej malutkim, biednym domu, o cudownej kochanej rodzinie. I o tym jak utrata pracy może rozwinąć człowieka w sposób, który żadnym filozofom ani fizjologom się nie śniło.

Lou znajduje w końcu nową pracę, w której jej ciężko jest się odnaleźć. Koniec końców przebija wszelkie mury swoją osobowością i wkracza na stałe w życie swojego szefa.
Jednak nie jest to typowy szef z korporacji – jej pracodawca pracuje z nią indywidualnie, codziennie, bez względu na okoliczności.
I to dzięki niemu Lou zaczyna się rozwijać, a my, czytelnicy, nabieramy ochoty do zrobienia czegoś więcej z życiem.

„Zanim się pojawiłeś” brzmi jak romantyczna powieść, jednak nie daj się zwieść! Ta książka niesie o wiele więcej niż tylko wątek miłosny (który jest bardzo malutki). Powieść motywuje do zmian w życiu, niezależnie od wieku, do łapania chwili, do korzystania z tego co świat ma do zaoferowania. W trakcie czytania historii Lou masz ochotę zabookować skoki na bungee, nauczyć się nurkowania, zastanawiasz się czy nie podjąć na nowo studiów. Nawet przeglądasz swoje oszczędności by kupić wakacje na wyspach tropikalnych.

Druga rzecz, której żałuję w tej książce? – że wzbudza płonne nadzieje i człowiek po jej przeczytaniu czuje niesamowitą pustkę i tęsknotę.

Na szczęście wyszła jej druga część, która już u mnie czeka na półce! – „Kiedy odszedłeś”

Do kupienia w: https://www.ceneo.pl/47196901#crid=233180&pid=12503

 

(Visited 198 times, 1 visits today)
Przeczytaj poprzedni wpis:
Pomysły na aktywny i ciekawy odpoczynek po pracy (lista aktywności w domu i poza domem)

Oto lista pomysłów na fajny i aktywny odpoczynek po pracy, gdy masz ochotę zrobić coś innego niż drzemka i TV...

Zamknij