hotele RECENZJE

Hotel Mercure Kasprowy

Ostatnio zniknęłam na 4 dni z Internetów tak daleko na Południe Polski jak tylko było najwygodniej – Zakopane. Jeżeli przeglądasz bookign.com i zastanawiasz się czy hotel Mercure Kasprowy w Zakopanem to fajne miejsce na „bazę wypadową” to zapraszam do poniższej recenzji.

Położenie

20 minut piechotą, z górki do Krupówek. 15 minut piechotą, z górki na stację Gubałówka (trzeba jednak później się wspiąć pod tę górkę!). Z hotelu jest piękny widok na Tatry i Giewont. Podczas bezgwiezdnej nocy warto wyjść przed hotel (gdzie jest kompletnie ciemno, żadnych lamp na trawniku i chodniku), by patrzeć na gwiazdy – robi super wrażenie!

Spod hotelu jest tani transport autokarowy do strategicznych miejsc w Zakopanem (Dworzec, Krupówki…), cena 3-5zł w jedną stronę.

20 minut jazdy samochodem i mamy Termy Chochołowskie!

Cząstkowa ocena: 4/5

Jedzenie

Śniadania w formie bufetu, jak w każdym typowym, 3-gwiazdkowym hotelu – można się bardzo najeść, ale nie wspomina się ich później cały dzień i nie tęskni do następnej rundy.

Restauracja Grand Kasprowy rządzi się swoimi prawami, o których się dowiadujemy na miejscu, najczęściej głodni po całym dniu wspinaczki, zwiedzania. W trakcie weekendu, gdy jest więcej turystów wybieramy pomiędzy bufetem obiadowym (bardzo smaczne dania, jednak mały wybór i małe ilości – trzeba długo czekać na ich ewentualne uzupełnienie), a menu a la carte (steki).
W ciągu tygodnia musimy wybrać pomiędzy dwoma zupami, i dwoma daniami głównymi – i tyle. Nie zaproponowano nam menu, po bufecie śladu nie ma. Wyszliśmy w poniedziałek nienajedzeni.

Cząstkowa ocena: 3/5

Obsługa

Zalewano nas falami dezorientacji. Na recepcji, przy zameldowaniu dowiedzieliśmy się, że mamy zniżkę na korzystanie z restauracji Grand Kasprowy (15% – całkiem sporo). Gdy zeszliśmy na obiad, obsługujący salę ignorował nas przez 5 minut, gdy już w końcu doszedł do wniosku, że nie trafiliśmy tam przez pomyłkę, wówczas wypytał o numer pokoju (juhu, myślimy – zniżka!), zapytał czy bufet czy karta, i kazał się obsłużyć bufetem (150 PLN za dwie osoby).

Następnego dnia, w poniedziałek, po usłyszeniu numeru pokoju w restauracji kelnerka namyślała się 3 minuty co zrobić (do dziś nie wiem cóż to takiego było do przemyślenia), po czym poprosiła o uregulowanie rachunku na recepcji, po obiedzie (zupełnie inaczej niż dzień wcześniej). Gdy chcieliśmy złapać jakiegokolwiek kelnera, by zapytać o desery to zajęło nam z 15 minut.

Na plus, restauracja jest śliczna. A jedzenie całkiem smaczne (chociaż porcje były malutkie w ciągu tygodnia).

Cząstkowa ocena: 2/5

Wyposażenie

Póki co, w hotelu nie ma zaplecza rekreacyjnego. Strefa Spa & Wellness zostanie otworzona w grudniu 2018r. W okresie letnim, przed hotelem są otwarte baseny. Wyposażenie pokojów (byliśmy w pokoju Delux Twin z widokiem na Giewont – NOWY STANDARD) podstawowe, zestaw do robienia kawy i herbaty, suszarka, kapcie, szlafrok, wanna, darmowe WI-FI.

Na plus jest darmowy parking strzeżony dla podróżnych z samochodem.

Cząstkowa ocena: 4/5

Strona hotelu: http://www.kasprowy.pl

Ostateczna ocena: 3/5

(Visited 278 times, 1 visits today)
Przeczytaj poprzedni wpis:
Jak się pracuje w warszawskim startupie?

Zapraszam na porównanie warunków mojej pracy w UK z warunkami aktualnej pracy. Takie dziwy i udogodnienia nawet fizjologom się nie...

Zamknij