Bez kategorii

Dlaczego dręczą Polaków w Anglii? – skutki Brexitu

 Nic takiego, by się nie działo, gdyby nie mieli powodów ku temu.

Mieszkam w Szkocji. To jest północny region Wielkiej Brytanii, gdzie ciągle mamy jesień, brzydką, deszczową, wietrzną. Tutaj też angielski jest trudniejszy do zrozumienia, Szkoci mają swój własny akcent (parę przykładów: tu). Dlatego Szkocja nie jest popularnym miejscem na przesiadywanie. Jeżeli ktoś tu mieszka to albo się tu urodził albo ma tu coś do roboty. Gdyby człowiek siedział i nic nie robił toby depresji tu dostał.

 

Z tych względów jest tutaj o wiele mniej Polaków niż w Anglii i większość z nich pracuje (nie wszyscy, moi sąsiedzi nie kwapią się do tego). Szkoci ponadto, z czystej przekory, lubią robić rzeczy inaczej niż Anglicy. Anglicy płacą za naukę w uniwersytetach? To w szkockich będzie to za darmo. Anglicy nie lubią przyjezdnych? My tu ich kochamy. W Anglii Unia Europejska to potwór straszny, natomiast w Szkocji to opiekun wspaniały.

nature-sky-sunset-man

Jestem tu już od paru lat i mogę stwierdzić z całą pewnością – jeżeli imigrant się asymiluje to nic mu nie będzie. Będzie miał mnóstwo możliwości i dużo pomocy. Jednak niektórzy Polacy wyznają zasadę „Polska dla Polaków, Wielka Brytania dla Polaków”. Z takim przekonaniem wcale się nie dziwię, że dostaje im się.

 

Wyobraźcie sobie swoje miasto, w którym 60% to zagraniczni imigranci. Spośród tych 60% tylko co 6 osoba potrafi mówić w Waszym języku. Wyobraźcie sobie wieczory, gdzie Ci imigranci piją na umór i wrzeszczą na ulicy w środku, wszczynają bójki i krzyczą jedno zdanie „Polska fuck off” – mieszkając w Polsce. Ponadto, gdy większość z tych przyjezdnych korzysta z zasiłków, gdy patrzą z pogardą na tutejszych, gdy traktują ich jak robactwo. Każdy by się wkurzył.
A w Anglii sytuacja stała się napięta właśnie przez takie zachowania. Nie tylko Polaków. Jest tutaj pełno Rumunów, którzy są o wiele gorsi. Jak to Cyganie, w ich tradycji praca to hańba. Mam Rumunów za sąsiadów i nieraz mam ochotę zadzwonić po policję lub opiekę społeczną (dręczą swoje dziecko, niszczą publiczne mienie).
 

Processed with VSCOcam with e4 preset

 
Brytyjczycy to naród bezkonfliktowy, lubią zajmować się swoimi własnymi sprawami, lubią wydawać pieniądze na własne przyjemności. I naprawdę trzeba dużo, by ich doprowadzić do takiego stanu, by uciekali się do rękoczynów.
Na ile znam tutejsze zachowania Polaków to wcale się nie dziwię, że doszło do takich wydarzeń w Anglii.  Szkoda mi osób, które zginęły, to była za duża nauczka. Nie popieram przemocy. Popieram sprawiedliwe traktowanie.
 

swing-846077_1920

Rozumiem dlaczego Anglicy zagłosowali przeciw Unii Europejskiej. Mieli dość bur i ludzi żyjących z ich podatków. Mieli dość osób, które nie szanowały ich kraju, ich tradycji, ich języka. 

 Wstyd mi.

<a href=”http://www.bloglovin.com/blog/18240401/?claim=65c3969cyjd”>Follow my blog with Bloglovin</a>

(Visited 574 times, 1 visits today)
Przeczytaj poprzedni wpis:
Produkty i usługi, których brakuje za granicą

 Wszędzie dobrze, ale u mamy najlepiej.

Zamknij