Co sprawia, że jesteś nieszczęśliwy?


felietony, LIFESTYLE / niedziela, Wrzesień 18th, 2016

Można sobie narzekać, ale co to jest te nieszczęście i jak przestać być nieszczęśliwą osobą?

W większości ludzie rodzą się szczęśliwi. Popatrz na dzieci: biegają wesoło, bawią się, śmieją, mają mnóstwo energii i pozytywnego nastawienia na świat. Z czasem, jak dorastamy, odkrywamy prawdę o ludziach, gubimy naszą niewinność i ciekawość.

Tego nie da się uniknąć w żaden sposób. Dorosłe życie to odpowiedzialność za mnóstwo rzeczy, o których nikt nie myślał będąc małym brzdącem (papier toaletowy nie odnawia się sam w szafce?! Trzeba go kupować?!). Pomimo wszystko mamy tendencję, by się unieszczęśliwiać jeszcze bardziej. By dokładać sobie zmartwień, by odsuwać od siebie poczucie spokoju i przyjemności.
Niektórzy boją się być szczęśliwi, w obawie, że te szczęście zostanie im siłą odebrane. Zawsze spodziewają się najgorszego. W jaki sposób to się dzieje?

erxxbahyv4

BRAK WIARY W SIEBIE

Jeżeli w dzieciństwie rodzeństwo lub nauczyciele powtarzali Ci, że nie nadajesz się do niczego to kłamali. Wszyscy nadają się do wszystkiego. Nawet Ty. Musisz tylko spróbować. Niestety otoczenie ma na nas zbyt duży wpływ. Nie słuchaj się innych. Słuchaj się siebie. Chcesz być blogerem, ale boisz się krytyki? Nie piszesz dla innych tylko dla siebie. Sprawiasz sobie tym przyjemność. Rób to. Jak pojawi się hejter to napisz mu, że ma małego i jest gruba. Uwierz we własne umiejętności. Bez nich nie dotrwałbyś do dnia dzisiejszego. Na pewno jesteś w czymś dobry.

27237589124_c1792dabe1_o

„BOJĘ SIĘ, MOŻE INNYM RAZEM”

Gdy zauważasz, że każdy Twój dzień wygląda tak samo i jak tylko pomyślisz, że miałbyś coś zmienić to dostajesz palpitacji – to znak, że się nie rozwijasz. Jesteś w tym samym miejscu, z którego nie możesz nic zaplanować. Bez planów nie masz na co wyczekiwać. Nie musisz od razu zarabiać milionów, ale możesz wyjść ze znajomymi i dowiedzieć się co oni robią w wolnym czasie. Może odkryjesz, że skoki na trampolinie to jest to, czego dotychczas  brakowało Ci. Dzięki próbowaniu nowych rzeczy odkryjesz nowe przyjemności dla siebie. Nie mów wszystkiemu „nie”, spróbuj raz dziennie powiedzieć „tak”. To nie jest ogromna zmiana, jednak wprowadza coś nowego, coś się zacznie dziać, zaczniesz inaczej oddychać, wpadniesz na nowe pomysły.

photo-1447877980755-c3c642760061

CHYBA NIE WARTO

Takie gdybanie działa jak tłumaczenie głuchej osobie jakie dźwięki wydają ptaki. Do niczego to nie prowadzi. Oczywiście zdrowy rozsądek zazwyczaj jest na „nie” i woli Cię chronić przed niebezpieczeństwami nowych rzeczy. Jeżeli czujesz, że chcesz otworzyć własną kawiarnię, ale boisz się, że nie warto, że może nie wyjść to zawsze będziesz pracował dla kogoś innego. Kiedyś powtarzano, że nie warto wymieniać konia na samochód i że Nasza-Klasa jest lepsza od Facebook’a i nie warto tam zakładać nowego konta. Nie słuchaj „specjalistów” od życia, których największą ambicją jest wypić piwo przed TV. Dlatego, że dla nich nie warto, nie oznacza, że dla Ciebie też tak ma być. Póki nie spróbujesz, dopóty się nie przekonasz.

27944637843_82bcb3b766_o

BRAK CELU

Jeżeli nie masz żadnego wyznaczonego celu to stoisz w miejscu. Nie wiesz co ze sobą robić, skąd buduje się monotonia. Każdy dzień zaczyna wyglądać tak samo, tracisz ochotę na wstawanie rano. Cel napędza. Cel motywuje. Cel daje Ci zadania, których na codzień byś unikał. Cel daje Ci sens życia. Dlatego wyznaczaj sobie cele. Nie musi być to coś dużego. Moim celem jest nauka pływania. Bardzo chciałabym posiadać tę umiejętność, dlatego robię wszystko w tym kierunku, chodzę na basen, podtapiam się, staram się utrzymywać na powierzchni. Wiem, że jak osiągnę ten cel to będę szczęśliwsza, będę bogatsza o nową aktywność fizyczną. I przeżyję na wakacjach nad morzem.

boss-fight-free-high-quality-stock-images-photos-photography-balloon-drawing

BRAK PIENIĘDZY

Bez pieniędzy nie będziesz zdrowy (nie kupisz leków na grypę), bez nich nie kupisz jedzenia czy chociażby nasion do hodowli warzyw. Bez pieniędzy nie będziesz miał dachu nad głową ani nie znajdziesz pracy (bo nie kupisz eleganckich ubrań an rozmowę kwalifikacyjną). To jest coś, czego nie da się uniknąć w życiu, bez pieniędzy są marne szanse na przeżycie. Dlatego ciesz się, że masz za co robić zakupy spożywcze, że dostałeś edukację, dzięki której łatwiej Ci o zatrudnienie, że możesz kupić antybiotyki od choroby.
Każdy chciałby być milionerem, jednak większość zapomina, że to co już ma to o wiele więcej niż ludzie bezdomni mogliby sobie wymarzyć.

658_min

Nie dokładaj sobie zmartwień. Bądź wdzięczny za to co masz, staraj sobie ulepszać życie a nie je utrudniać. Nie masz dużo czasu, by się cieszyć, każda minuta życia jest cenna. Nie trać czasu na dołowanie się tylko sprawianie sobie przyjemności. Powodzenia!

(Visited 22 times, 1 visits today)