10 przydatnych i łatwych trików w pielęgnacji codziennej


felieton, opinie, poradnik, rozrywka / poniedziałek, Luty 26th, 2018

Już wiesz co zrobić, by wyglądać tak pięknie, że wszyscy za Tobą się oglądają (kobiety też!). Dzisiaj podpowiem Ci, co warto od czasu do czasu zrobić, by ten urok nie przeminął, i by wszystkie przyrządy do pielęgnacji służyły Ci jak najdłużej oraz nie szkodziły Twojej skórze i zdrowiu.

Conajmniej raz na 2 tygodnie…

Myj przyrządy kosmetyczne (wystarczy woda+ciupeńka szamponu do włosów)

Peelinguj się!

Dlaczego warto używać peelingów? – po tym Twoja skóra jest gładziuchna jak pupcia niemowlaczka.

Woda (wiem, nudy, ale jak ważne!)

2 szklanki do posiłku, 1 przed posiłkiem, druga po. Dzięki temu w łatwy sposób możesz wypić 10l wody dziennie 🙂

Demakijaż

a). rano pościel trzeba będzie zmieniać bo na niej zostaną kolorowe ślady po twarzy, b). obudzisz się jak panda, c). cała chemia kolorowa wejdzie głębiej w ciało, d). możesz łatwo zainfekować skórę lub oczy przez to.

Rutyna pielęgnacyjna

Rano i wieczorem, na weekend inna, bardziej dokładna. W zadbanym ciele, zdrowy duch. I nie będzie żadnych pryszczy!

Paznokcie też chcą pooddychać

Czyli rób przerwy od malowania paznokci – o hybrydach już nie wspomnę. Raz na 2tyg pomaluję paznokcie, ponoszę lakier dopóki nie zacznie mi się łuszczyć a później zostawiam pazurki na wolności – są w tak zdrowym stanie, że muszę je zamoczyć w ciepłej wodzie przez 5min by móc je skrócić!

Uwaga! Nie dotykać twarzy!

Wiem jak kusi Cię, by w pracy podeprzeć sobie brodę lub policzek ręką, jednak to bardzo rozciąga skórę i później może zostać taka klucha. Przyznam się, że sama muszę się od tego zwyczaju odciąć.

Przeterminowane rzeczy są beee

Czy przeterminowana chemia działa mocniej czy słabiej? nie sprawdzaj tego na sobie! Nie chcesz dostać uczulenia, wyprysków lub zatrucia organizmu. Daty ważności zostały ustanowione by nas chronić (UE to reguluje, więc to nie jest konspiracja biznesmenów)

A gdzie perfumy psikać?

Na pewno nie chcesz zużyć swoich kochanych, drogich perfum w miesiąc. Dobry zapach to taki, którego na sobie nie czujesz, a jak czujesz to oznacza, że otoczenie może się nim dusić. Wystarczy jedno psiknięcie na szyję (nie na włosy, bo wysusza je!), 1 psiknięcie na każdy nadgarstek i już. Na pewno będziesz pięknie pachnieć, nie zmarnujesz kosmetyku za szybko i ludzie będą chcieli wokół Ciebie być, by cieszyć się tajemniczą, delikatną, anielską wonią.

Najskuteczniejszy sposób na brak pocenia się?

Antyperspirant na noc. – naprawdę, dopiero od niedawna odkryłam tę sztuczkę. I dzięki niej zrozumiałam dlaczego reklamują sztyfty pachnące przez 48h. W nocy skóra jest zimniejsza, dzięki czemu kosmetyk lepiej się tam „lokuje” i dłużej chroni przed wydzielaniem potu. Tylko nie nakładamy sztyftu na mokrą skórę – to jest jeden warunek sukcesu!