Jak być kreatywnym? 7 sposobów na znalezienie inspiracji


KARIERA, po pracy, poradniki, recenzje, sprzęt, rozwój / środa, Wrzesień 7th, 2016
 Gdy trzeba coś napisać lub nagrać, a tu prokrastynacja.
 https://www.youtube.com/watch?v=axTSc3e6wu8&w=320&h=266
 

1. Soup.io, Tumblr

Podejrzewam, że Pinterest powstał wzorując się na tych dwóch stronach. Można tam znaleźć wszystko i nic. Nigdy nie wiesz co pojawi się na stronie głównej, dlatego uwielbiam „scrollować” i odkrywać. Przepisy kulinarne, cytaty, linki do blogów, piękne fotografie, motywacje, porno (nie oglądać tych stron przy rodzinie!), kotki, pieski. Po takim ładunku kreatywnych rzeczy aż chce się coś robić, by nie być kartoflem.

2. Aplikacje informacyjne

News (iOS), Flipboard, Wyborcza, Clou, BuzzFeed. Wszystkich używam rano i wieczorem, by dowiedzieć się co teraz PiS planuje, jak tam Brexit idzie, by znaleźć „10 sposobów na…”.

3. Apple Music, Spotify, Google Music 

Zawsze lepiej się skupiałam przy słuchaniu muzyki, cisza mnie rozprasza. Dlatego jak włączam muzykę to mój mózg przygotowuje się do pracy. Przy muzyce o wiele przyjemniej się pisze (nie mogę nagrywać vlogów słuchając muzyki, gdyż prawa autorskie…), czas przyjemniej płynie, nie dłuży się. Wszystkie piosenki, które widzisz w moich postach, były słuchane w trakcie pisania tegoż.
 

4. Czasopisma

Od małego namiętnie kupowałam i zaczytywałam się w babskich gazetkach. Chciałam poczuć się bardziej dorosła, dowiedzieć się czym zajmują się dojrzałe kobiety. Poziom czasopism stale wzrasta, ludzie nie chcą kupować pustych informacji. Coraz więcej artykułów dotyczy życia przyziemnego, ma formę poradników i sprawnie motywuje. Sporo pomysłów na wpisy i vlogi przyszło do mnie po przeczytaniu paru magazynów.
 

5. Rozmowy

Mój mężczyzna interesuje się głównie sportem, technologiami i motoryzacją. Ja, natomiast, interesuję się polityką, rozrywką, psychologią. Dzięki temu nasze rozmowy albo dotyczą tego, że on „nie chce rozmawiać o głupotkach”, albo prowadzimy półgodzinne dysputy na temat finansowania kościoła. Z takich rozmów wynoszę mnóstwo inspiracji, mam ochotę ciągnąć dyskusję na blogu i YouTubie, by poznać szersze opinie.
 
 

6. Tryb offline

Jeżeli nie muszę to nie używam telefonu, tabletu czy komputera. Nie siedzę na okrągło na FB, nie mam Snapchata. Takie wyłączanie się to powrót do normalności, zajmowanie się swoim życiem, a nie życiem znajomych w social mediach. Dzięki temu można spojrzeć na wszystko z dystansu, ze świeżym umysłem, z własnej perspektywy. I po 5 minutach bycia offline mózg zaczyna się nudzić i przychodzą pomysły na zajmowanie tej nadwyżki czasu, którą sobie stworzyłeś.
 
 

 7. Reklamy Apple’a 

Apple to jednak jakość we wszystkim. Płaci się dużo, ale też dużo w zamian dostaje. Uwielbiam oglądać ich prezentacje produktów i spoty reklamowe. Jak nie dam rady czegoś napisać to włączam sobie ich kanał na YT i oglądam jeden z klipów. Szczególnie na mnie działa ten:
 
https://www.youtube.com/watch?v=5_pMx7IjYKE
 
i ten:
 
https://www.youtube.com/watch?v=R27KHLQ0cIU
 
Podzielilibyście się ze mną Waszymi sposobami na zainspirowanie się?
(Visited 5 times, 1 visits today)