PORADNIKI praca

4 prezentacje TED, które zmotywują Cię do pracy

Jak profesjonaliści motywują do pracy? Robią prezentacje o tym.

Pewnie już wiesz, że uwielbiam oglądać konferencje TED. To jest darmowa studnia wiedzy, motywacji, szczęścia i pozytywnego podejścia do życia. To jest też niesamowita inspiracja. Oto 4 prezentacje, które w szczególności pomogły mi w mojej pracy.

1. Lepsza praca? Szczęście jest magicznym składnikiem!
The happy secret to better work | Shawn Achor

Shawn udowadnia, że człowiek, który myśli pozytywnie osiąga więcej. Nie zawdzięcza tego, dzięki swojej ciężkiej pracy w zawodzie (bo to czynnik stresogenny), tylko dzięki dobremu samopoczuciu. Naukowiec przedstawia też sposoby, które utrzymują nasz mózg w stanie entuzjazmu.

Startup Stock Photos

2. Jak się zaprogramować na sukces
Programming your mind for success | Carrie Green

Dlaczego rezygnujesz z różnych życiowych szans? Czy wiesz, co przez to możesz tracić? Czy to Twoi przyjaciele z rodziną starają się „sprowadzić Cię” na właściwe tory? Jak sprawić, by się nie bać podjąć ryzyka? Jak odnieść sukces? Jak się nie bić z myślą o sukcesie?

3. Jak znaleźć pracę swoich marzeń
How to find and do work you love | Scott Dinsmore

Dlaczego wykonujesz właśnie tę pracę? Co sprawia, że praca jest pasjonująca? Co to znaczy „niewykonalne”? Ta prezentacja dała mi mnóstwo motywacji do działania i bardzo pomogła w znalezieniu swojego celu w życiu.

Przy szukaniu swojej pasji polecam książkę Toma Rutha „Strengths Finder 2.0„, która da Ci kod do testu książkę możesz kupić tutaj i tutaj w Polsce.

4. Jak dobrze wykorzystać urlop, by być gotowym do pracy
Klik!

Napisałam trochę o tym wcześniej klik. Jednak jak wolisz kogoś mądrzejszego ode mnie to Stefan podpowie Ci jak prawidłowo odpocząć, doładować się tak, by starczyło Ci energii na conajmniej pół roku pracy. Tajemnica tkwi w równowadze.

(Visited 148 times, 1 visits today)
Przeczytaj poprzedni wpis:
Jak czuć się wypoczętym?

Czyli jak osiągnąć 70% szczęścia.

Zamknij