Dlaczego warto wyjechać za granicę


KARIERA, po pracy, rozwój, życie za granicą / poniedziałek, Sierpień 8th, 2016
 
 Mieszkam w Wielkiej Brytanii już od jakiegoś czasu. Decyzja o przeprowadzce była jedną z najlepszych decyzji, jakie dotychczas podjęłam. Pomimo tęsknoty i samotności, wciąż znajduję więcej plusów życia za granicą niż pozostania w kraju. Oto i one…
 

 

JĘZYK

 
Nic nam nie da takiej pewności siebie jak umiejętność płynnego posługiwania się językiem obcym. Pracuję tylko z Brytyjczykami, moimi klientami też są w większości anglojęzyczni ludzie. Przez 80% dnia muszę myśleć i wysławiać się po angielsku. Dzięki temu wiem, że gdziekolwiek bym nie była zawsze będę mogła dogadać się z większością ludzi.
Najtrudniejszy krok to przełamać barierę językową, później to już z górki.
 

DOŚWIADCZENIA

 
Pobyt za granicą, nieważne czy to jest tylko urlop czy zdecydowaliśmy się pomieszkać, sprawia że zyskujemy inne spojrzenie na świat. Jest ono szersze. Zaczynamy doceniać więcej rzeczy (lub też i więcej narzekać). Poznajemy nowe rozwiązania z danego kraju, np.: zakupy online w Amazonie. Smakujemy innej kuchni i kultury. Nic tak nie poszerza horyzontów. Możemy wynieść wspaniałą lekcję z podróży, np.: pomysł na biznes, którego nie ma jeszcze w naszym kraju. Droga stoi otworem do nowych przeżyć, które mogą być najlepszymi w naszym życiu.
 

ZAROBKI

 
Powszechnie wiadomo, że za granicą można zarobić o wiele więcej w każdym zawodzie. Pogoń za pieniądzem wydaje się płytka, jednak teraz świat się kręci tylko wokół tego. Nie ma zmiłuj. Pracując w obcym kraju bardzo łatwo można zaoszczędzić spore kwoty, jeżeli tylko tego chcemy. Pieniądze dodatkowo się pomnożą po wymianie kursu na złotówki.
Wyjazd za granicę można potraktować jako inwestycję w siebie – więcej pieniędzy – więcej można kupić sobie, chociażby upragnione mieszkanie.
 

PRACA

 
Nie pracowałam w Polsce, moja pierwsza praca to ta, którą teraz wykonuję (doradztwo i sprzedaż). W Wielkiej Brytanii nie jest popularne zatrudnianie „na czarno” – chyba, że pracuje się dla obcokrajowca i godzi na takie warunki. Najczęściej dostaje się umowę o pracę, stałą wypłatę (tygodniową lub miesięczną), wszystkie składki są odprowadzane i czujemy się bezpiecznie.
Pewność zatrudnienia jest na porządku dziennym – naprawdę trzeba byłoby się nie starać, nic nie robić, zachowywać się źle, by zostać zwolnionym. Nie mają prawa zwolnić kogoś z błahego powodu
Jeżeli ktoś pracuje sumiennie i wytrwale dostaje szanse na szybki awans. Już po roku można dojść do poziomu „supervisor” – team leader.
 
(Visited 16 times, 1 visits today)

Witaj na moim blogu! Jeżeli szukasz informacji o rozwoju swojej kariery, ułatwianiu sobie pracy w biurze przydatnymi narzędziami, o prawie pracy i o kadrach zapraszam do działu „Kariera”. Ponadto podzielę się z Tobą swoją pasją do technologii i do przyjemnego życia. Na moim blogu i kanale YouTube znajdziesz mnóstwo recenzji aplikacji, sprzętu, gier, seriali, książek – moich małych szczęść 🙂