„Pan Mercedes” Stephen King – recenzja


kultura / środa, Październik 26th, 2016

Te uczucie, gdy trafiasz na coś, o czym nie możesz przestać myśleć.


To nie jego wina, że jest jaki jest. Świat go takiego ukształtował, a on tylko stara się utrzymać na powierzchni. Stara się być szczęśliwy, dlatego robi, to co robi. To nie jego wina. Zabójca z Mercedesa wpływa na losy miasta. Zabiera innym życie, innym daje powód do tego, by dalej żyć. Jest siłą napędową.
Tak przedstawia się fabuła powyższej książki Kinga. Jest to pierwsza część trylogii o detektywie Hodgesie. Zaczęłam czytać tę książkę na urlopie. Tak się wciągnęłam, że zamiast pięknych widoków Szwajcarii widziałam tylko bohaterów książki. Non stop zastanawiałam się co będzie dalej z nimi, jak autor pociągnie wydarzenia, jak na nich wpłyną.

221349_pan-mercedes_pb_626

Już dawno żadna książka tak mnie nie wciągnęła. Została napisana po mistrzowsku, nie ma prawie żadnych złych cech. Akcja jest wartka, bohaterowie bardzo ciekawi, jest sporo elementów zaskoczenia. Jest zagadka i jej satysfakcjonujące rozwiązanie.

Polecam wszystkim fanom dojrzałych kryminałów. To będzie zdecydowanie dobry pomysł na prezent urodzinowy czy gwiazdkowy!


Zalety:
– fabuła,
– napięcie,
– realistyczni bohaterzy,
– opis ludzkiej natury,
– język, w jakim książka została napisana (wartki, wciągający).

Wady:
– jeden bardzo przewidywalny moment,
– troszkę irytująca postać Holly – jakby doklejona.

Moja ocena: 9/10

Chcesz więcej? Zapraszam tu:
 • Już wpisuję na swoją listę! Dziękuję! 🙂

 • Agata

  Francuski autor,pisze bardzo mocne thrillery. Ma wyobraźnię seryjnego mordercy,jego opisy miejsc zbrodni i psychiki morderców wymiatają w fotel. Kiedy czytałam „Przysięgę odchłani” autentycznie się bałam (wątek opętań,satanizmu). Wszystkie jego książki są MEGA!! Szczere polecam 🙂

 • Ooo, o czym to?

 • Agata

  Nie czytałam. Odeszłam od Kinga,przeczytałam wszystkie książki Grange’ (Kamienny Krąg,Zmiłuj się) Ubóstwiam tego autora!!

 • Czy czytałaś „Doktor Sen”? – mi się nie podobał. Teraz jestem przy „Znalezione nie kradzione” i też tak sobie. Dosyć wybredna jestem 😉

 • Agata

  Nie każda książka Kinga do mnie trafia. Jestem ogromną fanką „Ręki Mistrza”, jak na razie z „Panem Mercedesem” nie miałam okazji bliżej się poznać. Oceniasz tę powieść w na 9 w dziesięciostopniowej skali, więc o ile nasze gusta są choć trochę do siebie podobne, książka powinna mi się spodobać 😉

 • A czy zadziałało efektywnie? 😉

 • Roman Sidło

  Oj, ledwo się rozsiadłem w fotelu, zamoczyłem wargi w kawie, zainteresowałem obiecującym początkiem… a tu koniec. Smutno mi z tego powodu.