O MNIE

 
Tu Justyna. 
Skończyłam studia z dyplomem politologa. Moim zamiarem było zostać dziennikarką (mam nawet publikację w czasopiśmie CD-Action!), dlatego publikuję na swoim blogu i na YouTubie.
 
dsc01475
 

 
Mój blog można określić jako lifestylowy
 
dsc02642
 

Interesuję się:

 
  • technologiami

Od małego świecące urządzonka były dla mnie atrakcyjne. Do dziś moja Mama nie może uwierzyć w to, że mam więcej komputerów i sprzętu niż moi bracia. Zawsze jestem na bieżąco z nowinkami (tego też wymaga moja praca) technologicznymi.

  • programowaniem

Gdybym była lepsza z matematyki to bym została informatykiem („gdyby Babcia wąsy miała toby dziadkiem była). Pomimo wszystko uczę się web designu (używając Codecademy), gdyż tam matma nie jest potrzebna. Zawsze to jakaś namiastka bycia „programistą”.

dsc00895

  • książkami

Moim marzeniem jest zarobienie milionów funtów i wybudowanie własnej biblioteki. Tymczasem większość wolnych chwil dzielę pomiędzy czytaniem na Kindle’u a czytaniem książek papierowych. Jak nie ma mnie online to znaczy, że czytam. Gdy podróżuję to też bardziej czytam niż zwiedzam.

  • filmami i serialami

Mam tak dużą listę filmów i seriali do obejrzenia, że ostatecznie wybieram książkę. Pomimo wszystko opłacam Netflixa i Amazon Prime, by postarać się być na bieżąco ze wszystkim o czym znajomi mówią – by uniknąć spoilerów oczywiście.

  • grami komputerowymi i konsolowymi

Staram się udoskonalić sztukę nagrywania gameplayów i streamowania na Twitchu (bo ponoć mam miły głos). Pracuję nad robieniem dwóch czynności naraz – grać i rozmawiać o czymś ciekawym. Do tej pory udaje mi się tylko grać i nagrywać otwartą buźkę.

  • gotowaniem

Bardziej interesuje mnie jedzenie niż gotowanie. Ale jak nie ugotuję to nie będę miała co jeść. Moja Miłość boi się patelni, nie umie kroić warzywek i ogółem nie wchodzi do kuchni (eh, facet). Chcę nauczyć się planować jadłospisy, by przestać zamawiać jedzenie na wynos. Lepsza organizacja czasu na pewno by mi w tym pomogła.

dsc01027

  • polityką

Zostało mi to w krwi po studiach. Nie popieram żadnej opcji politycznej w Polsce (bo każda taka sama tylko jedna bardziej radykalna od drugiej). Ogółem wolę liberalizm od konserwatyzmu. Otwarty umysł nie prowadzi do agresji, lecz do rozwoju. Coś nowego nie oznacza, że jest to coś złego (a konserwatyzm ma tendencję do trzymania się poglądów prehistorycznych).


O czym ja tu? 

 
Mam taką filozofię, że każdy człowiek dąży do szczęścia. A szczęściem najczęściej okazują się te małe, codzienne rzeczy, które sprawiają nam przyjemność (jazda samochodem? oglądanie seriali?…). W zakładce „Lifestyle” dzielę się z Tobą moimi sposobami na szczęście – spróbuj 😉
Mieszkałam w Wielkiej Brytanii, dlatego w podkategorii „życie za granicą” doradzam potencjalnym przyjezdnym. Opowiadam o życiu w UK, jak sobie poradzić na miejscu, co i ile kosztuje i co czeka na wyspach (Nigel i Brexit aktualnie).
„Związki” tu znajdziesz rady na temat związków i miłości. Dla znajomych zawsze znalazłam czas, by dać radę (chcianą lub nie) lub wypowiedzieć się na temat ich życia miłosnego. Czuję się ekspertem, gdyż sama jestem w 5-letnim związku oraz oglądam seriale (duh!)
 
W Karierze doradzam jak się rozwinąć zawodowo. Jak się nie znudzić swoją pracą i jak się czuć szczęśliwą osobą dbając o swoją karierę.
Dział „Gry i technologie” zawiera recenzje najfajniejszych lub najgorszych rzeczy, tygodniowe Wrapy (na temat wydarzeń na świecie, w Polsce, w Internetach), pełno różnych, dziwnych, ciekawych rzeczy!
 
dsc01128
 
Ponadto prowadzę swój kanał na YouTube. Kliknij w link i zobacz co tam słychać 😉 A dużo tam słychać, bo gadam jak najęta o przeprowadzkach, życiu w UK, technologiach, życiu ogółem, podróżach.
 
Jeżeli chcesz się poczuć jak mój znajomy to zapraszam na Facebooka, gdzie wklejam przebłyski mądrości i zabawne rzeczy. Tam również mogę Ciebie poznać, mój Czytelniku.
 
Na Instagramie publikuję zdjęcia z podniosłych momentów w moim życiu. Zobaczysz tam, co jest blisko mnie, jak mieszkam i co porabiam.
 
Masz ochotę na bardziej osobisty kontakt? Napisz maila! Zawsze(!!!!) odpisuję.
sawka@sawkablog.pl
 
Baw się dobrze!
dsc02887